srijeda, 18. studenoga 2020.

Focus 2020.

 




Focus 2020.

Ovogodišnje 6.izdanje FOCUS konferencije o inovacijama i komunikacijama u javnoj upravi i javnim tvrtkama održat će se 25. i 26. ovog mjeseca online. Na konferenciji će među ostalima, govoriti direktorica odjela strateških komunikacija u Europskoj komisiji Tina Zournatzi; direktor službe za javne komunikacije i informacije Vlade Nizozemske Erik den Hoedt, glavni tajnik Skupštine europskih regija Christian Spahr, glavni tajnik Venice Club-a Vincenzo Le Voci, ministar za javnu upravu Republike Slovenije Boštjan Koritnik te predsjednik Hrvatske zajednice županija Goran Pauk i Krešo Glavač, v.d. voditelja Službe za odnose s javnošću Ministarstva vanjskih i europskih poslova Republike Hrvatske. Sudionici konferencije imat će 17 predavanja i dva panela pod nazivom: „Pogled medija na komunikacijske poruke javne uprave“ te panel „Obilježja i izazovi komunikacije u političkim i javnim institucijama“. Ovogodišnje sudjelovanje na konferenciji je bez plaćanja kotizacija a svi zainteresirani mogu se prijaviti putem službenih web stranica www.focus-conference.eu. Organizatori konferencije su Apriori Institut za integrirano inkluzivne komunikacije jugoistočne Europe i Konrad-Adenauer Zaklada.

Pripremio : T.Radić





utorak, 10. studenoga 2020.

HRVATSKI DANI OSIGURANJA

 


HRVATSKI DANI OSIGURANJA


Konferencija Hrvatski dani osiguranja održat će se 12. studenog 2020. u Zagrebu. Bit će to najznačajniji godišnji događaj osigurateljne struke koji već više godina okuplja osigurateljnu industriju. Zbog epidemioloških mjera konferencija će se održati online.

Raspravljat će se o trendovima i izazovima osigurateljne struke u Republici Hrvatskoj, ali i u europskom i svjetskom kontekstu, te obraditi ključne teme koje očekuju industriju osiguranja u bliskoj budućnosti: od transformacije industrije osiguranja preko naknada neimovinske štete do promjena u regulativi te izazova s kojima se industrija osiguranja suočava na području digitalizacije.

Online konferenciju otvorit će mr.sc. Slaven Dobrić, predsjednik Upravnog odbora Hrvatskog ureda za osiguranje (HUO). U uvodnom dijelu obratit će se i Zdravko Zrinušić, državni tajnik Ministarstva financija Republike Hrvatske. Izlaganja će imati i dr.sc. Ante Žigman, predsjednik Upravnog vijeća Hrvatske agencije za nadzor financijskih usluga kao i dva inozemna gosta, Gabriel Bernardino, predsjednik EIOPA - Europskog nadzornog tijela za osiguranje i strukovno mirovinsko osiguranje te Michaela Koller, generalna direktorica udruženja svih osiguratelja Insurance Europe.

O stanju na domaćem tržištu osiguranja uz uvid u aktualne teme na panel raspravi koju će moderirati Danko Družijanić svoja razmišljanja i teze podijelit će predsjednici Uprava iz pet društava za osiguranje: mr.sc. Ivana Bratanić, predsjednica Uprave Euroherc osiguranja d.d., Mario Carini, predsjednik Uprave Generali osiguranja d.d., Jasminka Horvat Martinović, predsjednica Uprave Wiener osiguranja Vienna Insurance Group d.d., Marin Matijaca, predsjednik Uprave Triglav osiguranja d.d. te Davor Tomašković, predsjednik Uprave Croatia osiguranja d.d.

O transformaciji, modernizaciji i digitalizaciji poslovnih procesa te njihovom utjecaju na poslovanje u blok izlaganju govorit će Michal Kopyt, voditelj odjela za tehnologije u konzultantsko-revizorskoj tvrtci Ernst&Young dok će o utjecaju pandemije COVID-19 na cjelokupnu industriju osiguranja govoriti Imrich Lozsi iz konzultantske tvrtke za aktuarske usluge Tools4F.

U posljednjem bloku izlaganja na temu naknade neimovinske štete kao i novinama na tom području govorit će dr. sc. Marko Baretić, profesor Pravnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. i Vitomir Boić, sudac Županijskog suda u Velikoj Gorici.

Konferenciju Hrvatski dani osiguranja organizacira Hrvatski ured za osiguranje (HUO) uz partnerstvo Hrvatske gospodarske komore, Hrvatskog aktuarskog društva i Hrvatske udruge za pravo osiguranja te uz podršku Ureda predsjednika Republike Hrvatske i pokroviteljstvo Ministarstva financija Republike Hrvatske.

Pripremio: Tomislav Radić

ponedjeljak, 9. studenoga 2020.

Global Entrepreneurship Week

 



Global Entrepreneurship Week

U 160 zemalja od 16. do 22. studenog 2020. održava se Global Entrepreneurship Week (GEW), manifestacija koja se održava jednom godišnje radi promicanja poduzetništva, inovativnosti i kreatora posla koji pokreću startup-e i potiču ekonomski rast .

Ove će se godine ta manifestacija održati u Splitu u organizaciji Studentskog poduzetničkog inkubatora, Poduzetničkog centra Split i Ekonomskog fakulteta u Splitu.

Različitim aktivnostima među kojima su networking druženja, GEW potiče sudionike da istraže svoje potencijale kao poduzetnici i inovatori te ih povezuje s potencijalnim suradnicima, mentorima i potencijalnim investitorima, upoznavajući ih s novim mogućnostima i prilikama.

GEW je i platforma za povezivanje i suradnju poduzetničkog spektra u jačanju ekosistema diljem svijeta.

Zbog pandemije, ovogodišnje izdanje održat će se u online formatu koristeći Zoom platformu te prijenose uživo putem društvenih mreža Studentskog poduzetničkog inkubatora, a sastojat će se od edukativnih predavanja, radionica i panel diskusija te 24-satnog Hackathon natjecanja pod nazivom Smart City Challenge koje će održati domaći i inozemni stručnjaci.

Tijekom Smart City Challenge hackathona prijavljeni natjecatelji rješavat će izazove postavljene u skladu s programom Europske unije “Digitalna Europa 2020.” gdje se naglasak stavlja na izgradnju pametnih domova i zgrada, pametnog prijevoza, pametne proizvodnje, pametnog okoliša te pametnog zdravlja. Natjecanje će trajati 24 sata bez pauze, a natjecatelji će imati zadatak razviti potpuno novo rješenje u skladu s pravilima natjecanja. Sudjelovati mogu svi, neovisno o njihovom obrazovanju ili zanimanju. Timovi će imati na raspolaganju nakon natjecanja dodatnih 5 minuta za predstavljanje svojeg projekta stručnom žiriju. Kako bi natjecateljima omogućili što kvalitetniji razvoj od ideje do prototipa, bit će im pružena puna mentorska podrška koji će ih svojim ekonomskim i tehnološkim znanjima i kvalitetama dodatno usmjeravati. Najbolji natjecatelji podijelit će nagradni fond od 20.000,00 kn kojeg je i ove godine kao pokrovitelj osigurao Grad Split. Najbolji osiguravaju i ulazak u program Studentskog poduzetničkog inkubatora gdje će uz podršku mentora s Ekonomskog fakulteta nastaviti razvijati poslovni model svog rješenja. Prijave za Smart City Challenge hackathon traju do 15. studenog putem linka http://spi.efst.hr/smart-city-challenge/



Što se tiče edukativnog dijela programa, i ove godine je više poduzetnika predavača. Tematski je obuhvaćeno široko područje, od marketinga, društvenog poduzetništva, razvoja ruralnog područja, digitalizacije poslovnih procesa, razvoja inovacija pa sve do studentskog poduzetništva.

U manifestaciji će među ostalima sudjelovati i Ivana Čuljak iz Invento Capital Partners, Ana Šunjić iz tvrtke Infobip, Anja Šerc iz tvrtke BB consulting, tvrtka Oracle, Michael Freer iz tvrtke Ensoco, investicijska konzultantica Vanja Perić, Fran Poštenjak iz tvrtke ArboSMART Technologies, Peter Hopwood iz tvrtke Hopwood Speaker Coaching te gosti panela o studentskom poduzetništvu Ivana Perić (OPG Spara), Slaven Damjanović (eAgrar) i Lea Kosović (LOL agencija).

Događaj i program razvijeni su u suradnji s projektom UIP – 2017 – 05 -7625: Korisniku orijentiran (re)dizajn procesa i modeliranje informacijskih sustava na primjeru smart city usluga voditeljice izv. prof. dr. sc. Maje Ćukušić s Ekonomskog fakulteta, a koji je financirala Hrvatska zaklada za znanost.

Satnice predavanja i panela mogu se pogledati na http://spi.efst.hr/gew/, a za svako predavanje potrebno se registrirati klikom na odabrano predavanje ili panel u programu koji se nalazi na tom linku.