nedjelja, 23. veljače 2025.

 





Akademsko obrazovanje u Zlatnoj dolini



Požega se nalazi u Zlatnoj dolini koju su Rimljani tako nazvali -Vallis Aurea. Grad ima bogatu povijest još od rimskih vremena Incerum- do danas.. Godine1699. Isusovci osnivaju gimnaziju a 1727.sagrađena je kazališna dvorana. Iz toga vremena datira Academia Posegana za studij filozofije i moralne teologije, koju su također osnovali Isusovci. Taj trag Akademije i obrazovanja nastavit će se visoko školskom ustanovom 1998. sa jakom reprezentacijom profesora: Premužić, Bišof, Miljković nešto kasnije i Mesić. Gotovo okruglo 300 godina kasnije od Posegane u Požegi 2021. se osniva Vinum Academicum unutar Fakultet za turizam i ruralni razvoj. Danas je taj fakultet u sastavu Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku. Na tom tragu bila je i inicijativa kutjevačkih vinara, predvođenih Vladom Krauthakerom i Ivanom Enjingijem, potkraj 90-tih koji su pokrenuli inicijativu za osnivanje Vinskog instituta u svome kraju. Iz Požege se krenulo u otkup vinograda u Podgorju u vlasništvu vinara Klesingera. Ideji o pokušalištu i vinogradima pridružila se općina Kaptol koja je darovala 4.35 hektara zemljišta za tu namjenu. Koju godinu kasnije 2006. zasađene su bijele sorte a godinu kasnije i crne. Nakon 15 godina 2020. zasađena je na jednom hektaru klonska selekcija graševine. Tako da danas Vinum Academicum posjeduje oko 7.5 hektara vinograda sa prosječnom godišnjom proizvodnjom od 35000 litara vina.Na etiketi vinarije Vinum Academicum prikazano je nalazište Rudinske glave. Odabrane su jer je ublizini sela Čečavac/ Psunj na 417 metara pronađeno najstarije sakralno zdanje, datira se u sredinu 13.stoljeća, koje je pripadalo Benediktincima. Na izradi vina, uz svoje studente, rade profesor Mesić i zaposlenici Jasna Del Vechio, Ivan Malčić i Daniel Klemenić

Na studiju Enogastronomije ravnopravno u odgoju studenata i prezentaciji gastronomskih dostignuća rade predsjednica Katedre za enogastronomiju doc dr.sc Maja Ergović i kolegice doc.dr.sc. Valentina Obradović i doc.dr.sc.Svjetlana Škrabo. Prije nekoliko mjeseci promovirana je popularno znanstvena monografija "Chef na svoj način" ovoga autorskog trojca za osobe s teškoćama, koja je na Međunarodnoj izložbi inovcija i prototipova INOVA/Budi uzor 2024.osvojila zlatnu medalju i posebnu nagradu za doprinos inkluzivnosti ranjivih skupina. Dobila je i međunarodno priznanje nakon što su sa svojim kolačem-Crolač u studentskoj konkurenciji imali najbolji studentski prehrambeni proizvod 2023. u Hrvatskoj. Međunarodno priznanje za Crolač profesorima Heleni Marčetić i Tomislavu Soldi i studentskoj ekipi u sastavu: Zvonimir Paponja, Ivan Vučić, Nika Jukić, Robertino Puharić i Lorena Princip dodjeljeno je na Eco Trophelia Europa u Berlinu 2023.

Te iste 2023. u Francuskoj (Pariz) u sklopu Međunarodnog agronomskog sajma studenti stručnog studija Enogastronomija Zvonimir Paponja i Nika Jurić sudjelovali su na Europskom natjecanju mladih profesionalaca u kušanju francuskih vina. Mentor je bio doc.dr.sc Josip Mesić. Studenti su imali zahtjevne zadatke-prepoznati sortu vina,apelaciju, godinu berbe i cjenovni razred. Zvonimir Paponja je uspješno izvršio sve zadaće (uz 10-minutno predstavljanje na engleskom jeziku) i osvojio drugo mjesto. Nika Jukić je bila zapažena sa plasmanom na 10. mjesto među 70-etak natjecatelja. Dakle u samo dvije godine 2022.-24.potvrdilo se da profesori i studenti rade stručno sa provjerljivim rezultatima. I eno i gastro su dio turističke djelatnosti.

U sektoru turizma i ruralnog razvoja Fakultet provodi visokoškolsko i cjeloživotno obrazovanje iz područja biotehničkih i društvenih znanosti fokusirano na znanstvenom i stručnom radu , osiguranju kvalitete, međunarodnoj suradnji i suradnji sa lokalnom zajednicom za što brže zapošljavanje diplomiranih studenata-kaže prodekan za razvoj i poslovanje doc.dr.sc Berislav Andrlić.

Sveučilište je izgradilo novi studentski dom vrijedan oko 4 milijuna eura. Tu su osim spavaonica uključene moderne učionice ,To je reprezentativan nastavni objekt s pokusnom bazom u Kutjevačkom vinogorju/ Podgorje. Sve to pridonosi daljnjem razvoju visokog obrazovanja u Požegi i okolici.

Na Fakultetu za turizam i ruralni razvoj u Požegi moguće je upisati preddiplomske stručne studije: Enogastronomiju, Elektroničko poslovanje i programsko inženjerstvo i Računovodstvo te sveučilišni studij Turizam. Požega i šira okolica postaju sve zanimljiviji turistima na kontinentalnom dijelu a pogotovo zbog svjetske prijestolnice graševine- Kutjeva. Generacije koje će izaći sa ovoga Fakulteta moći će meritorno govoriti o vinu, pripremati hranu i znati ugostiti posjetitelje.Pokazala je to i održana radionica Vinum Academicum-a u centru Zagreba, koju je vodio Vjekoslav Madunić, gdje su stručnjaci ali i novinari, kušali vina iz podruma u Podgorju.

Fakultet daje pozornosti kulturnoj baštini kraja. Tako su, između ostaloga, na etiketi Vinuma prikazani likovi sa kamenih konzola sa povijesnog nalazišta kraj Rudine. Prvi puta to veliko nalazište, nešto kasnije i benediktinska opatija, spominje se u darovnici kralja Andrije II Arpadovića iz 1210. godine. Te reljefne glave i drugi artefakti izloženi su u požeškom muzeju.

Pripremio: Tomislav Radić

Snimke: facebooka FTRR-a




petak, 21. veljače 2025.

 


ZAGREB – NAJBOLJA KONGRESNA DESTINACIJA NA MEETINGS STAR AWARDS 2025 U KATEGORIJI L GRADOVA


Na ovogodišnjoj svečanoj dodjeli nagrada Meetings Star Awards i, kojima se ističu najbolja odredišta, hoteli, kongresni centri, agencije i ljudi u kongresnoj i event industriji, Zagreb je proglašen najboljom kongresnom destinacijom u kategoriji L gradova. To priznanje potvrda je kontinuiranog rasta i razvoja Zagreba kao atraktivnog odredišta za poslovna i incentive putovanja.

Meetings Star Awards jedna je od vrlo cijenjenih nagrada u kongresnoj industriji, a dodjeljuje ju specijalizirani medij Kongres Magazine u sklopu kongresne burze Conventa, koja se ove godine održala od 18. do 20. veljače. Ocjenjivanje se temelji na strogo definiranim kriterijima unutar Meeting Experience Indexa, koji sadrži čak 75 parametara, uključujući infrastrukturu, ponudu hotela i kongresnih dvorana, dostupnost te ukupni dojam. Natjecanje je obuhvatilo 19 zemalja.

Direktorica Turističke zajednice grada Zagreba, Martina Bienenfeld je ovom prilikom izjavila: „Ova nagrada veliko je priznanje za Zagreb kao kongresnu destinaciju te dokaz predanog rada i ulaganja u turističku i kongresnu infrastrukturu. Kontinuirani razvoj, izvrsna povezanost, raznolika ponuda hotela i prostora za događanja te vrhunska usluga čini Zagreb sve privlačnijim izborom za organizatore kongresa i poslovnih susreta. Ponosni smo na ovu titulu i nastavit ćemo raditi na tome da Zagreb bude još poželjnija MICE destinacija. Osvajanjem nagrade Meetings Star Award, Zagreb je još jednom potvrdio svoj značaj kao nezaobilazna kongresna destinacija, a ova titula doprinosi njegovom daljnjem pozicioniranju na globalnoj razini.“


Prema ocjeni stručnog žirija, Zagreb je postigao viosku ukupnu ocjenu od 4.53, što ga čini liderom u svojoj kategoriji. Hrvatska metropola je opisana kao ugodna, kompaktna i lako dostupna te odredište vrlo pristupačno sudionicima poslovnih događanja. Strateške investicije, poput novog terminala zračne luke i modernizacije flote Croatie Airlines, dodatno su ojačale njegovu poziciju.Zagreb se može pohvaliti brojnim novim hotelima te raznovrsnim impresivnim prostorima za događanja. Sve ove značjke svrstale su Zagreb na vrh ljestvice.

Svečana dodjela nagrada Meetings Star Awards održana je 19. veljače u dvorani Grand Reception Hall u Cankarjevom domu u Ljubljani.



:Pripremio: Tomislav Radić

Snimka: Meeting Star Awards


 





DANI MEDA „ZLATNA PČELA“


U Topuskom su 15. i 16. veljače 2025. održani 24. Dani meda „Zlatna pčela“.


Od ukupno 450.000 košnica na području Republike Hrvatske, gotovo 51.000 nalazi se na području Sisačko-moslavačke županije, a potkraj prošle godine Banski kestenov med petrinjskih pčelara dobio je i zaštićenu oznaku izvornosti. U protekloj godini, Sisačko-moslavačka županija pčelarima s područja te županije isplaćeno je 41 tisuću eura za pomoć pri očuvanju pčelinjeg fonda i sufinanciranje nacionalne staklenke za med Hrvatskog pčelarskog saveza.

Organizatori manifestacije su bili Zajednica udruga pčelara Sisačko-moslavačke županije, Turistička zajednica Općine Topusko i Top-Terme d.o.o..


Pripremio: Tomislav Radić



utorak, 18. veljače 2025.

 



_________________________________________________________


ZAGREBAČKI SAJAM NAUTIKE

Od 19. do 23. veljače 2025. već tradicionalno, Zagrebački velesajam započinje svoju poslovnu godinu nautičkim sajmom.


S bogatim nautičkim naslijeđem, vrhunskom ponudom usluga te prekrasnom obalom, Hrvatska je vrlo poželjno nautičko odredošte.

.

U šestom paviljonu Zagrebačkog velesajma bit će 330 izlagača iz 28 zemalja na 15.000 m2 prostora.

Nautika, predstavit će 200 plovila. Očekuje se vrhunska ponuda jahti, glisera, čamaca, kajaka, gumenjaka, brodskih i vanbrodskih motora, oprema za ronjenje, jedrenje i druge sportove na vodi.

Zemlje sudionice: Australija, Austrija, Bugarska, Cipar, Češka, Danska, Finska, Francuska, Grčka, Hrvatska, Irska, Italija, Japan, Kina, Koreja (Južna), Nizozemska, Njemačka, Novi Zeland, Poljska, SAD, Slovenija, Srbija, Španjolska, Švedska, Švicarska, Tajland, Ukrajina, Velika Britanija i Sjeverna Irska.


Na sajmu će se predstaviti gotovo svi vodeći domaći brodograditelji, uključujući Brodogradnju Pičuljan, Grginić jahte, Leidi, Terra Nauta, Sidrotec, Bura brodovi, Arba brodovi i Barracuda brodovi.


Od inozemnih proizvođača izlagat će Jeanneau, Wellcraft, Delphia, Zodiac, Quicksilver, Seastorm, Fortis, Zar Formenti, Salpa, Walker Bay, Saver, Marine Site, Coaster, Beneteau, Nimbus, Saxdor, Marlin, Highfield, Atlantic Marine, Prua Al Vento, Gaia, Tige, Protagon Yachts, Idea Marine, Ocean Master, Karel Boats i Tiger Marine.


Brodski motori – Honda, Suzuki, Mercury, Volvo Penta, Tohatsu, Yanmar, Nanni Diesel, Sole Diesel, Mitsubishi.


SVJETSKA PREMIJERA: AQUAMAX B27 (Aquamax Grupa)

HRVATSKE PREMIJERE: JEANNEAU MERRY FISCHER 7.5 CC SERIE (Euromarine), SEASTORM 17 (Boltano), MARINE SITE 6.2 8 (Boat Point Rab), MARINE SITE 16.5 (Boat Point Rab), BENATEAU ANTARES 9 (Nautika Centar Nava), ATLANTIC MATRINE OPEN 700 (Vodice Brodovi), IDEA MARINE 80 BELLAGIO (D-Marine), KAREL 600 (Karel Boats), KAREL 750C ODYSSEA (Karel Boats), HIGFIELD PATROL 540 COASTER (Burin Boats), HIGHFIELD ADV 7 (Burin Boats), HYDROMARIN 5830 (Nir Nautika), RANIERI EVO 25 (Blue Voyage Yachting), HYDRA 530 (Bravo Makarska), HYDRA 450 (Bravo Makarska), KARNIC SL 642 CABIN (Bravo Makarska), KARNIC SL 692 CABIN (Bravo Makarska), KARNIC CS 740 CABIN (Bravo Makarska), KARNIC SL 742 SUNDECK (Bravo Makarska), BRIG NAVIGATOR 22 (Bravo Makarska), BRIG NAVIGATOR 24 (Bravo Makarska), PATROL 650 (Bravo Makarska)



Na sajmu će gostovati zlatna braća Valent i Martin Sinković, koji će se u četvrtak, 20. veljače, družiti s posjetiteljima te predstaviti kratki film "Braća Sinković – Nevjerojatna završnica zlata vrijedna!".


Udruga lađara Neretve organizirat će izložbu o tradicionalnim lađama i trupama uz video-prezentacije projekata poput "Lađa u New Yorku" te panel: „Posljednji preživjeli pomorski austrougarski brod-SMS Dalmat – Obnova – Put ka novoj suradnji susjednih država“.

Pomorsko učilište Adria Libar, u četvrtak, 20. veljače, održat će panel-raspravu na temu: "Može li Hrvatska postati destinacija koja promovira izvrsnost i odgovornost u nautici?". Zagrebački velesajam i Leader Group u petak, 21. veljače, organiziraju okrugli stol: „Je li Hrvatska još uvijek jedna od vodećih charter destinacija“


I ove godine za sve posjetitelje s kupljenom kartom priprema se privlačan nagradni fond:


Pokrovitelji sajma su Grad Zagreb i Ministarstvo mora, prometa i infrastrukture Republike Hrvatske.


Pripremo: Tomislav Radić

 





Fakultetska vinarija iz Vallis Auree

Promocija vinarije Vinum Academicum koja je sastavni dio Fakulteta za turizam i ruralni razvoj iz Požege, održana je u Zagrebu, u Češkom domu. .

Na promociji kušalo se .Graševina 2024 12% alkohola,.Graševina Academia 2021, 14.5, .Chardonnay 2021 14.5,.Muškat žuti 2024 12.5, Merlot 2020 14.5, Cabernet sauvignon 201915.0, Pinot IB 2018 15.0 i .Graševina ledena berba 2011.

. GRAŠEVINA 2024.sa kioselinom od 6.5 g/L, lijepe, žive žuto zelenkaste boje, osjeća se sortni miris, najviše jabuka, a ima herbalnih i cvjetnih tonova a vino je već sada zrelo za tržište. Uz ovo vino gastronomski odgovara bijela riba (pastrva i morske ribe) i snack salata (rajčica,tikvice i mozzarela).

GRAŠEVINA Academia 2021. sortno je vino drugačijeg izričaja. Vino je čisto tehnički odrađeno, nema stranih mirisa,vino koje traži hranu, Jedno od predloženih jela je file pastrve u umaku od graševine na pireu od cvjetače i ili pureći file u umaku od hrena sa domaćim njokima.

MUŠKAT žuti 2024. 5.4 kiselina i 55 g/L šećera vrlo dobro je uravnoteženo mlado vino. Žućkasto sa zelenim nijansama, sortno muškatno prepoznatljiva mirisa i mirisa oskoruše. U ustima se osjeti ostatak šećera ali ima skladnu kiselinu što ga čini živahnim ali ne preslatkim.. Uz ovo vino mogu biti slastice na bazi žutog voća -tart od kruške, dinja, pita i štrudla od jabuke, chees cake. Međutim može se poslužiti i sa glavnim jelom, primjerice kozice sa sokom od limete u tempuri ili kozice u woku sa povrćem ili tartar od svježih krastavaca.

CABERNET sauvignon 2019. sa 6.0 kiseline i 1.3 g. ostataka šećera je suho, sortno prepoznatljivo vino, sa intezivnim mirisom i okusom zrelog bobičastog voća, aronija, kupina i borovnica.. U podrumu su kombinirali slavonski hrast sa otprilike 1/5 francuskoga. Vino je u drvetu odležalo 18 mjeseci. Francuski hrast će vinu dati eleganciju a slavonski jače tanine odnosno tijelo. Gastronomska preporuka je lungić u umaku od šumskih gljiva ili zec u umaku sa njokima.

GRAŠEVINA -ledena berba 2011. s 4.8 kiselina i 214 g. ostatak šećera je vino koje se dobva samo u određenim klimatskim godinama,kada dva dana zaredom temperatura mora biti minimalno minus 7 stupnjeva i godina u kojoj su procijenili da će urod dati dobru graševinu. Jantarne je boje sa smeđim nijansama, Osjeti se botritis, miris makije, smokve, marelice. Vino je u tijelu puno, sadržajno, dobre kiseline nakon 14 godina, dugotrajnog okusa i blago gorkasto sortnog završetka. Preporuka slastice-Rapska torta.

Pripremio: Tomislav Radić




ponedjeljak, 17. veljače 2025.

 







Martin Jušta kupio Solaris

U Zagrebu je predstavljena vinarija iz OPG-a Martina Jušta. Početkom 2001. Jušta je kupio 1500 trsova pretežito sorte škrlet na području Budrovac-Molvice u đurđevačkom kraju. Tijekom godina obnavljao je stari vinograd a 2017. zasadio nove loze u Čepelovcu i Belevinama među kojima je najznačajnija piwi sorta Solaris sa oko 1200 loza. Među 5000 trsova danas su 1000 graševine, 700 škrleta, 400 cabernet franca, 300 gamaya i mali broj crnih piwi sorti oko 150 komada regenta i nera. Također ima i manje količine sauvignona, manzonija i kernera. Prve sadnice piwi sorti došle su iz Freiburga a Solaris dobijen je višestrukim ukrižavanjem sivog pinota, rajnskog rizlinga i muškat otonela. U Varaždinu je Solaris na 4. Međunarodnoj izložbi vina dobio 89 bodova i postao šampion bijelih i ukupni pobjednik natjecanja. Jušt gleda u budučnost i klimatske promjene.

Na radionici u Češkom domu koju je vodio somelier Darko Lugarić kušalo se : Cuvee bijeli 11.5% alkohola i 5.2 g/L kiseline, Solaris 11.9 i 7.2 , Graševinu 12.0 i 5.9 , Škrlet 11.6 i 6.2 , Rose (cabernet franc) 11.6 i 5.0 , Solaris muškatni 11.9 i 6.7 , Cuvee crveni 11.4 alkohola i 6.2 g/L kiseline.

Sva vina su nastala u 2024. a već je prvi Cuvee bijeli (sauvignon, manzoni, pinot bijeli, kerner i solaris) izazvao pozitivne odjeke nazočnih. Vino sastavljeno od pet sorti. Solarisa je lijepe zelenkasto žute boje, , lijepoga tijela , lagano sa malo alkohola i osvježavajuće. I u njemu i vinima koja su slijedila osjetili su se terroira đurđevačkoga kraja. Sommelier Darko Lugarić je kao jelo uz to vino preporučio pastrvu , carpaccia od bijele ribe a može biti i aperitivno vino.

Solaris koji je slijedio sa 7.2 g/Lkiseline bran je već početkom kolovoza. Vinar je rekao da je rodnost izvanredna, daje odlične sladore na koje je morao paziti da ne odu iznad 21 u veći alkohol, već spomenutu visoku kiselinu koja ne smeta i koja će se smanjivati. Lugarića vino u mirisu asocira na breskvu, marelicu i bazgu a u okusu ima blagu grejpasto limunastu notu.

Juštov autohtoni škrlet (11.6 i 6.2) kojega ima najviše u Moslavini dobio je dodatne pogodnosti terroira prožetog pijeskom i mineralnošću. Đurđevački škrlet je naglašene aromatike, lijepe svježine, laganoga tijela. Naglašeni su zelenkasti tonovi boje, također kristalno bistro, voćno cvijetnog karaktera. Ima blagu slast, naglašene ekstrakcije a u okusu pronalazimo breskvu i mandarinu. I kod ovog vina kao i drugih iz Juštinog podruma zaključilo se da bi ga rado kušali za godinu dvije jer ima potencijala za razvoj.

Na kraju kušalo se Cuvee crveni pod etiketom Crno (sastavljen od 80% gamaya i dvije piwi sorte regenta i nera). U ustima voćno, lijepe kiseline, zaokruženo, pitko, ne osjete se tanini a malo asocira na frizante. Vino je lepršavo, ponovno se osjete pozitivne značajke kraja u kojemu je nastalo. Lugarić gastronomski preporučuje pohanog piceka, patku, plavu i riječnu ribu (Drava je nadomak Đurđevcu).

Kušalo se još i pristojnu graševinu i rose a Solaris muškatni uz dosta šećera i lijepu kiselinu (6.7 g/L) nije presladak ni prealkoholan (11.9%). Ostatak šećera je između 6 i 7. Vino ima aromatiku, svježinu, slast i lagano tijelo. Dalo bi se upariti sa chees cake-om, pitom od jabuka i štrudlom od jabuke sa medom kakvu nude u restoranu na Čepelovcu.

Pripremio: Tomislav Radić

Snimke: Marko Čolić




nedjelja, 9. veljače 2025.

 





WINE VIP EVENT U ZAGREBU



40 izlagača predstavilo je najkvalitetnije proizvode i usluge



Wine VIP Event održan je u kongresnom centru hotela Antunović. Posjetitelji su uživali u kušanju vrhunskih vina, kao i u slanim i slatkim zalogajima poznatih hrvatskih chefova. Osim enogastronomske ponude, svoje proizvode predstavile su tvrtke koje se bave proizvodnjom i distribucijom ugostiteljske opreme i inventara, među kojima se posebno ističe tvrtka Alexander Commerce koja je omogućila visokokvalitetne Zwiesel čaše.



Naš događaj je kao i svake godine do sad imao humanitarnu notu. Svi posjetitelji Wine VIP Eventa su uz simboličnu donaciju za udrugu Liga protiv raka dobili vinsku čašu iz koje su mogli besplatno degustirati sva vina tijekom događaja, a čašu su zadržali kao uspomenu na ovaj divan dan”, ističe organizator Dantes Begić i navodi kako je ponosan i na edukativni program događaja.



Na događaju smo imali izlagački dio i prostor za edukativna predavanja naših govornika. Moram reći da su predavanja bila izvrsno posjećena, posebno ona Monike Neral i Kristijana Harjača, naših uspješnih hrvatskih sommeliera. Tu je i predavanje koje je održao Kristian Salijevski iz tvrtke Alexander Commerce, a koji je sudionicima demonstrirao utjecaj čaše na okus vina, što je svima bilo posebno zanimljivo. Posebno slasna edukacija bila je ona chefice Doris Vlah, nastala u suradnji s tvrtkom Ošo Buzet, a nisu izostala ni predavanja o vještinama u turizmu i ugostiteljstvu, pa su tako Amadea Dobovišek i Ivana Goa Majdandžić pričale o marketingu u turizmu, a Sanja Krmpotić o lojalnosti djelatnika i gostiju. Program je bio izuzetan i drago mi je da smo stvorili prostor da educiramo javnost o ovim temama, ali i prostor da se naši govornici međusobno upoznaju”, dodaje Begić.



Pravi hit događaja bila je Cannella, službeno piće dobrodošlice na sve evente ali hit su bile i fritule za koje se pobrinula Antonia Mikac, bivša kandidatkinja MasterChef Hrvatska koja sad osvaja hrvatsku gastro scenu svojim brendom Tonkine fritule. Gastronomski doprinos dao je i Vehid Šaldić, finalist prošle sezone Hell’s Kitchen Hrvatska, kao i Luka Veić, pobjednik MasterChef Hrvatska 2023.


Dan prije eventa, u utorak u restoranu Maksimir održana je humanitarna večera za Hrvatsku ligu protiv raka a na kojoj su kuhali bivši kandidati kulinarskih TV emisija, a goste je zavljao Željko Krušlin Kruška.

Za meni od 5 slijedova pobrinuli su se javnosti dobro poznati kuhari pod vodstvom Chefice Doris Vlah, Ivan Horvat iz restorana Maksimir, Luka Veić, pobjednik MasterChef Hrvatska 2023, Vehid Šaldić, finalist Hell’s Kitchen 2024 te Antonia Mikac, bivše kandidatkinje MasterChef Hrvatska. Za namirnice su se pobrinuli sponzori OPG Perec, Žuvela, Marfish, restoran Maksimir i Imperial Brand a slijedovi su sljubljeni s vinima vinarija Matić, Ščurek, Iuris, Prelac te Iločki podrumi. A ta divna večer započela je sa fantastičnim aperitivom, hit likerom – Cannellom.

.Kvalitetu ovog događaja prepoznali su Ministarstvo turizma i sporta te Ministarstvo poljoprivrede, a ključnu potporu pružaju Hrvatska turistička zajednica, Grad Zagreb, TZG Zagreba, TZ Zagrebačke županije.

Idući Wine VIP Event održava se u Rijeci, 12. veljače, u Grand hotel Bonavia, a svi zainteresirani za sudjelovanje iz sektora turizma i ugostiteljstva mogu se javiti na erol.vip.event@gmail.com.

Pripremio: Tomislav Radić